TME IITh

Forum naszej klasy z pomocnymi informacjami

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Witam wszystkich na nowo powstałym forum naszej klasy II Th!

#1 2009-03-07 11:29:26

RozbełtaneJajeczko

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 42
Punktów :   

RAPPELZ

RAPPELZ


http://img16.imageshack.us/img16/7118/rappelzbanner.jpg


  Dziś przedstawię grę mniej lub bardziej znaną, a coś przeczuwam iż pierwszy raz o Niej usłyszycie J
Tym że MMORPG jest RAPPELZ.
Jest to osadzona w Fantasy MMORPG w której mamy do wyboru 3 Rasy:

                Deva
                Gaia
                Asura

http://rappelz.mmosite.com/skills/races.shtml <- OPISANE RASY

  Każda z Nich ma poszczególne właściwości oraz odmienne różniące się statystykami Klasy.

O co w tej grze chodzi ?

Oczywiście Expienie ; )
   Jednakże w rappelz położono nacisk na tzw. PETY czyli zwierzaczki, które wraz z przyrastającym Lvl zmieniają swoją wielkośc/wygląd.
  Nasze zwierzaczki pomagają nam w expieniu, a tutaj fajna rzecz; Każdy pet ma inne właściwości, np. Jeden odnawia Nam bardzo dużo HP lub ma leech czyli wyssanie energi z potworka i przekazanie ją nam, drugi zaś może odnawiac nam bardzo dużo liczbę MP.
  Tak jak wyżej wymieniłem 2 rodzaje petów do odnawiania/regeneracji, lecz są także takie pety które mają dużo P.Def’a i HP czyli slużą Nam jako tarcza tzw. Tank przez co łatwiej Nam expić, lub też pety które mają niewiarygodną liczbę P.Atk i służą do dobijania, PvP bądź                              ratowania Nas od wszelakich złych sytuacji.

Jednak Pety nie łatwo jest zdobyć... a nawet jak zdobędziemy nie mamy pewności czy... ale to za moment

Na początku naszej wędrówki mamy do wyboru

                Pantera
                Ptak
                Złów

Każdy ma odmienne statystyki,
                                                   Pantera – Szybka w każdej dziedzinie
                    Ptak – duży dmg
                    Złów – Pet Tanker czyli dużo P.Def i Hp

   Każdy z tych petów można zakupić w Specjalnym Shopie znajdującym się w każdym Mieście.

   Każdy Pet znajduje się w KARCIE (patrz gry karciane bla bla xD) czyli jest karta np.
Basic Summon Card: Pantera. Wyżej wymienione pety są BASIC czyli klasyczne pety najczęściej spotykane, lecz istnieją karty takie jak Rare i Unique które niestety ale trzeba „farmić” „dropić”.

I tu zaczyna się zabawa ;D
http://www.tabemashou.com/games/rappelz … pixie.html  <- OPIS KART RARE

    Karty Rare są bardzo dobre i pomocne, jednak wydropienie ich zajmuje od 100 do nieskończoności mobów ;P. Oczywiście mając szczęście Trapera wydropimy ją za 10 a może nawet za 1szym mobem .
    Gdy już zdropimy wymażoną kartę, nie mamy pewności iżbędziemy posiadali danego peta, otóż teraz trzeba Peta Złapać w kartę.
Przykład;
        Zabijamy mobka takiego który wygląda jak summon (te na których farmiliśmy kartę) i używamy skilla który wchłania „duszę” (lol xD) mobka do karty. Mamy 50% szans iż mob wejdzie do karty, jeżeli się nie uda to sorry Vinetou ale musisz farmić kartę jeszcze raz ;D. Lecz w grze Rappelz istnieją klasy, które mają większą szanse na wchłonięcie mobka do karty lub mają „wyenchantowane” skille. Te klasy to

                Breeder
                Spell Singer
                Sorcerer

  one tzw. Summonerami, czyli najszybciej w grze Expią i farmią Pety
Przy drobnej opłacie jakiś inny gracz złapie dla Nas danego mobka i da Nam owoc naszej pracy

O czym teraz; Grywalność czyli expienie itp.

   Co można powiedzieć, grają w tą że grę nie nudziłem się zbytnio gdy expiłem, wręcz przeciwnie, zawsze się coś dzieje. Expimy siebie jak i peta więc jest co robic. Jednak RAPPELZ ma jeszcze jeden wielki +. Są nim SKILLE, których Jest od groma!
Na dodatek to My wybieramy jakie skille chcemy, jest to pokazane na przykładzie „drzewka skilli” wybieramy dany skill lub Pasyw w który chcemy później iść, lub bronią jaką chcemy Bić. Efekty mogą być mizerne jeżeli nie pomyślimy i wtedy możemy zaczynać od nowa, lub po pięknej mieszance, zrobimy bardzo dobrą postać

Questy
  Questów jest sporo, na każdy LvL pojawiają się nowe questy na dodatek w każdym mieście (Miast jest 3 – później na wyższym lvl’u 4) więc także mamy coś do roboty. Oczywiście zdarzało się nie kiedy iż brakowało Questów i jesteśmy zdani tylko na bicie mobków

PvP
    Mało stoczyłem bitewek PvP kiedy grałem w Rappelz, możliwe iż tylko 10 lub nawet mniej. Walki za efektywnie nie wyglądają, lecz najlepsze jest to, iż nie możemy się spodziewać co zrobi teraz przeciwnik, gdyż jak wyżej ze skillami powiedziałęm, każdy idzie w co chce, bierze jakie skille chce. Może więcej Atakujących skilli bądź selfbuffów/debuffów. Chyba że natrafimy bądź my jesteśmy tymi którzy źle ingerują w drzewko skilli, wtedy możemy winszować jak zakończy się pojedynek J

Grafika

     Cóż ... grafikę oceniam na 3+/5, nie jest to ani rewelacja, ale także nie kłuje w oczy J
Jednak RAPPELZ posiada to co najwięcej gier MMORPG czyli efekt Blur, który w tejże grze jest troszkę do bani, po dłuższym graniu oczy chcą Nam wylecieć z główki L.
   Jednak wszystko to naprawiają widoki, nie są zbyt niesamowite, jednak tzw. Spoty czyli tam gdzie znajdują się mobki itp. Zawsze znajdziemy ruiny bądź inne elementy dzięki którym gra/expienie jest o wiele wiele przyjemniejsze.
Modele postaci wykonane są... dobrze – przeciętnie, nie mamy do wyboru zbyt dużej ilości Twarzy – Fryzur. Armor/Weapon tjw.

Ścieżka dźwiękowa
      Jak dobrze pamiętam (albo pomyliłem gry) ścieżka dźwiękowa Mi się podobała, jako jedna z nielicznych. Mogłem jej słuchać godzinami, niby leci wciąż w kółko to samo, lecz jest to bardzo przyjemna muzyczka dla uszka zależnie od tego gdzie przebywamy


Minusy

    RAPPELZ jest grą FreeToPlay, jednak istnieje (tak jak Silkroad np.) Shop gdzie kupujemy dodatkowy ekwipunek i elixiry za prawdziwe pieniążki. W Rappelz powiedziałem iż expi się przyjemnie, lecz nie łatwo... po osiągnięciu ok. 35 poziomu już zaczyna się wielka górka... w Shopie można kupić Stamina Elixir dzięki któremu expimy jak w każdej normalnej MMO . Dla mnie to jest największym minusem.

    Polacy... czyli jeżeli jesteśmy nastawieni na jakikolwiek klan Polski lub granie z Polakami, jest to trudne... a to dlatego iż ta gra jest mało znana wśród Polaków. Gdy w to grałem spotkałem tylko jeden polski klan wypełniony polakami, i czasem na jakiś spotach Polaków.
   

OCENA

    RAPPELZ oceniam na 8-/10

Jest to dla Mnie gra Dobra, jednak traktuje ją; Jak ja to mówię jako „PRZEJŚCIOWA”; jest dobra na miesiąc, a później na drugi miesiąc możemy sobie dać spokój a na kolejny znów powrócić na kilka lvl’i i tak ciągle. Chce powiedzieć iż będzie więcej takich gier które uznaję jako PRZEJŚCIÓWKI ;p. Po prostu w Rappelz jeżeli szykujemy się na dłuższą grę, najlepiej wciągnąć w to także Kolegów lub posiadać odpowiednie pieniążki ;P
    Zachęcam do sprawdzenia tej gry, ponieważ jest ona alternatywą w MMO.

Peace All


   THIS IS ME... MARIO !
http://www.cwaniak.rembertow.net/ <- Najlepsze filmy domowej roboty, POLECAM !
http://img299.imageshack.us/img299/7637/0621cd38957553cb0c1c00a.gif

Offline

 

#2 2009-03-08 18:04:25

RozbełtaneJajeczko

Moderator

Zarejestrowany: 2009-03-04
Posty: 42
Punktów :   

Re: RAPPELZ

No właśnie ! No ale każy lubi co lubi, Ot cały urok MMORPG'ów

Zresztą tak samo traktuje Silkroad (chociaz jednak troszke inaczej ;P) poniewaz w Rappelz mozna tam pograc samemu z 1 tydzien, ale po tym tygodniu samemu juz nudno sie robi.


   THIS IS ME... MARIO !
http://www.cwaniak.rembertow.net/ <- Najlepsze filmy domowej roboty, POLECAM !
http://img299.imageshack.us/img299/7637/0621cd38957553cb0c1c00a.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.bjjszczecin.pun.pl www.acvstppbf.pun.pl www.forumawf.pun.pl www.zsz1.pun.pl www.tibiaworldots.pun.pl